SON DAKİKA

Trend Arena’da Devr-i Alem

Bu haber 11 Mart 2019 - 13:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

8 Mart Cuma Günü saat 16:00 da Dünya Kadınlar Günü ne özel ‘Kadın Temalı Yağlı Boya Resim Sergisi’ açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Çorlu Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Gülen, Müdür yardımcıları Selma Soylak, İhsan Karahan, Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi Başkanı Canan Yurtseven, okul müdürleri ve Halk Eğitim Merkezi’nin değerli öğretmenleri ve kursiyerlerinin katılımlarıyla gerçekleşti. Yoğun ilgi gören sergi de müzik dinletisi ile de ziyaretçiler hoş vakit geçirerek tabloları incelerken Trend Arena AVM Genel Müdürü Seda ATAY Kadınlar Gününe özel açılışa katılan ziyaretçilere çiçek dağıtımını gerçekleştirdi.

Etkinliklerin tek adresi Trend Arena’da Mart ayı da birbirinden farklı etkinlikler ile yine dop dolu geçecek.  Mart ayı boyunca her hafta sonu çocuklar farklı bir ülke atölyesinde Trend Arena’da buluşacaklar. Mısır Piramit Boyama Atölyesi, İngiltere Nostaljik Otobüs Atölyesi, Hollanda Yel Değirmeni Atölyesi, Fransa Eyfel kulesi Atölyesi, İspanya Boğa Maketi Atölyesi, Türkiye Çanakkale Anıtı Atölyesi, Venedik Gondol Tasarlama Atölyesi, Japonya Japon Biblosu Maget Atölyesi, Maldivler Deniz Kabuğundan Boyama Atölyesi, Antarktika Ahşap Penguen Atölyesi ile eğlenirken öğrenecek olan çocuklar etkinlik kapsamında ülkelerin belirli simgeleri haline gelmiş sembollerinin ahşap maketlerini tasarlayarak dünya ülkeleri hakkında çeşitli bilgilere sahip olacaklar.

Ayrıca çocuklar ülke atölyelerine katılırken kendi pasaportlarına sahip olacak ülke atölyelerine her gelişlerinde o ülkeye ait vizelerine kaşelerini bastıracaklar. Ay sonunda ise en çok vizeye sahip olan minik misafire hediye verilerek etkinliklerin adresi Çorlu Trend Arena’da çocuklar mart ayında da doyasıya eğlenecekler.