SON DAKİKA

Trend Arena Nisan ayına da etkinliklerle başladı

Bu haber 09 Nisan 2019 - 12:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlk olarak 1 Nisan Pazartesi tarihinde Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında otizm farkındalığı fotoğraf sergisi açılışı gerçekleşti sergi 7 Nisan tarihine kadar devam etti. 6-7 Nisan Cumartesi Pazar tarihlerinde çocuklar Trend ve Trendy’ler Market Alışverişi Atölyesi etkinliğinde buluşarak hem eğlendiler hem öğrendiler. Çorlu Uncular Süleyman Peker Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan mozaik, boncuk, akrilik boya ve tipografi çalışmalarından oluşan resim sergisi açılışı  8 Nisan Pazartesi tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler eşliğinde gerçekleşti.

Birbirinden farklı etkinlikleri ile Trakya’da İlklerin ve Enlerin Tek Adresi olarak bilinen Trend Arena Nisan ayında da dop dolu !

13 Nisan Cumartesi inşaat atölyesi düzenlenerek çocuklar hem meslek hakkında bilinçlenecek hem de eğlenecekler. 15 Nisan Pazartesi Velimeşe Şehit Piyade On Başı Arman Galata Ortaokulu öğrencileri Dünyaca Ünlü Ressamların akrilik boyalar ile yapılan röprodüksiyon çalışmalarını 21 Nisana kadar sergileyecekler. 20-21 Nisan Cumartesi Pazar tarihlerinde ise Trend Arena da kurulacak dev platforma çocuklar hayal dünyalarındaki renkleri mandala kağıtlarına aktararak ‘Dev Mandala’ etkinliğinde buluşacaklar yine aynı tarihlerde Çorlu Necati İvaz Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Tasarla Yap Oyna’ adlı projelerinde zeka oyunları, hafıza kartları, sayı çarkı, oyun küpü gibi çeşitli oyunlar ve kum boyama etkinliği öğrencilerin gerçekleştireceği mini konserin ardından açılışını yapacak. Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Öğrencileri tarafından da geri dönüşümün hayatımızda ki yeri, önemi ve geri dönüşümün farkına vardırmak amacıyla 20-21-23-27 ve 28 Nisan tarihlerinde ‘Geriye Oyna Geleceği Dönüştür’ projelerinde çocuklar pet şişe, karton, kapak vb. materyaller ile geri dönüşümden oyuncaklar yapacaklar.  22 Nisan Pazartesi Çorlu Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Öğrencileri Akrilik ve Guaj boyadan oluşan serbest resim çalışmalarının sergi açılışını gerçekleştirecekler. 23 Nisan Salı tarihinde ise Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında miniklere özel gün boyu bayrak, balon dağıtımı Bubble, Jonglör Showları, inşaat atölyesi ve Yetenek Sanat Akademisi Dans gösterisi ile çocuklar yine etkinliklerin adresi Trend Arena’da dolu dolu eğlenecekler. 26 Nisan Cuma tarihinde Çorlu Sakatlar Derneği üyelerinin hazırlamış oldukları keçe ve özel tasarım tablolardan oluşan el sanatları sergisi dernek üyeleri tarafından yapılacak dans gösterisi ile açılışını gerçekleştirecek. 27 Nisan Cumartesi, Sihirbaz gösterileri, Çorlu Yetenek Akademisi Dans Gösterisi  Trend Arena AVM ziyaretçileriyle buluşuyor olacak. 28 Nisan Pazar tarihinde ise Çorlu Sakatlar Derneği Özel Dans Gösterisi ve Balon Show gösterileri düzenlenecek. 29 Nisandan 5 Mayısa kadar Çorlu Kids Aloud İngilizce Anaokulu öğrencilerinin karma resim sergisi birbirinden renkli ve farklı etkinliklerin tek adresi Trend Arena AVM de sergilenecek.