SON DAKİKA

Trend Arena Fark Yaratmaya Devam Ediyor!

Bu haber 28 Şubat 2019 - 15:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Açıldığı günden bu yana farkındalık etkinliklerinin de tek adresi olan Çorlu Trend Arena’da 23 Şubat Cumartesi günü 14:00 – 18:00 saatleri arasında Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından düzenlenen Görme Engelliler Farkındalık Etkinliğinde, görme engelli bireylerimizin hayatlarında yaşadıkları zorluklar, katılımcılara empati kurma yolu ile aktarıldı.

Çorlu Sakatlar Derneği Başkanı Canan Yurtseven ve Dernek Üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Trend Arena Alışveriş Merkezi 1.kat etkinlik alanında parkur oluşturup, parkura engeller konularak etkinliğe katılan katılımcıların gözleri bağlanarak kısa süreliğine  dahi olsa görme engelli bireylerimizin gündelik yaşamlarında ne gibi zorluklarla karşılaştıklarını ve bu zorluklara rağmen neler başarabildiklerini, nelere göğüs gerdiklerini gün boyu devam eden parkur uygulamaları ile anlatıldı.Farkındalık etkinliği ziyaretçiler tarafından ilgi ile izlendi.

 

Toplumda alkol, tütün ve madde bağımlılıkları ile başa çıkma konusunda savaş açmış olan ve bilinçlendirmek adına çeşitli faaliyetler yürüterek toplumsal bilincin uyarılmasını hedefleyen Yeşilay bu yıl da Yeşilay haftası nedeniyle etkinliklerin adresi Trend Arena’ya geliyor.

Bağımlılık türleri ve bağımlılıklara karşı alınabilecek tüm önlemleri ziyaretçilere aktaracakları stant ta teknoloji, tütün, alkol ve sağlıklı yaşam ile ilgili ziyaretçilerin bilinçlenecekleri bilgilendirme broşürleri, boyama kitapları ve balonlar dağıtılacak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri ve liseli bir grup genç Yeşilaycı öğrencilerin  katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlikte ayrıca  Çorlu Özel Optimed Hastanesi Genel Cerrahi Uz. Dr. Hakan SUNAL’ın da katılımları ile bilgilendirme ve bilinçlendirme konuşmalarının gerçekleşeceği stantta ziyaretçiler madde, teknoloji vb. her türlü bağımlılık hakkında bilgilenecekleri etkinlik 2-3 Mart Cumartesi ve Pazar günü Çorlu Trend Arena’da gerçekleştirilecek.