SON DAKİKA

Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı basın açıklaması

Haber Tarihi: 27 Ocak 2015 - 15:18

Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Murat Vakitçi geçtiğimiz günlerde Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Hebdo dergisine ve çalışanlarına yapılan saldırıya yönelik basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan partililere ve Çorlulular’a Müslümanlara karşı sistemli bir propaganda yapıldığını belirten Vakitçi, “11 Eylül saldırılarının ardından Batı’da oluşturulan İslam terörü imgesinin bu topraklarda yaşayan kalem ve kanaat sahipleri tarafından dillendirilmesi bir aymazlıktır.  11 Eylül saldırılarının Endonezya’dan Fas’a enerji kaynaklarının ve enerji nakil yollarının bulunduğu İslam Coğrafyası’nda dizayn etmek üzere tertiplendi. 11 Eylül saldırıları öncelikle topyekün İslam’a mal edilmiştir. Batı ülkelerinde yaşayan halklarda İslam korkusu oluşturulmuştur. Gerekli koşullar sağlandıktan sonra da aralarında sayıları milyonu bulan kadın ve çocukların öldürüldüğü işgal operasyonları yapılmıştır. Hiç utanmadan da bu operasyonların adına “Bölgeye demokrasi getirmek” denilmiştir. Cezayir, Mali, Orta Afrika, Libya, Irak, Afganistan, Nijerya ya da başka bir İslam ülkesinde işgaller ve terör nedeniyle akan her damla kanda en az ABD kanı kadar; İsrail, İngiltere ve Fransa’nın parmağı vardır. Fransa yeryüzünde fitne ve fesadın merkez üssü ülkelerden biridir. Fransız halkının bir çoğunun da kendi ülkesinin işlediği cinayetlerden haberi dahi yoktur. Fransa’da yaşayan ve Fransa vatandaşı olan duyarlılık sahibi bir insanın Afrika ve Asya’da katliamlar yaşanırken sessiz kalması beklenemez” dedi. Vakitçi konuşmasına şöyle devam etti “Kalbinde merhamet, adalet ve elleri temiz olan bir Fransız vatandaşının yeryüzünde yaşanan işgaller ve katliamlar sebebiyle elbette Müslümanları suçlaması beklenemez. Aklıselim bir Fransız vatandaşı olayları değerlendirirken önce kendi ülkesinin yaptıklarına bakar sonra da ABD, İngiltere ve İsrail’in yaptıklarına bakar” sözlerini kaydetti.

TERÖRÜ TASVİP ETMİYORUZ

Suriye, Irak, Libya, Afganistan, Pakistan ve Filistin’deki Müslümanlar’a yapılan zulümlere değinen Vakitçi, “Bu coğrafyada yaşayan insanlar kendilerinin özgürlükçü, antiemperyalist, antikapitalist olduklarını ifade eden kalem sahiplerinin, köşe yazarlarının, fikir adamlarının olup bitenden ötürü İslam’a saldırmaları nerede durduklarının en açık göstergesidir. Müslümanlar’ı terörist olarak nitelendiren herkes ırkçı emperyalizmin ve siyonizmin taşeronluğunu yapmaktadır. Bizler hiçbir terör olayını tasvip etmiyoruz. Tüm çirkefliğine ve çirkinliğine rağmen Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıyı da tasvip etmiyoruz. Çatışma ve kaos ortamının tek kazananının ırkçı emperyalizm olduğunu dile getiriyoruz. Terörü bitirecek sürecin ABD, AB ve İsrail ile kol kola Paris’te yürümekten değil, D-8 ülkelerinin ve dünyanın mazlum ülkelerle aynı safta emparyalizme karşı İstanbul’da yürümekten geçtiğine inanıyoruz” diye konuştu.

AK PARTİDEN DESTEK GELDİ

Basın açıklamasına Saadet Partililer’in yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı İsmet Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Halil İbrahim Yerlioğlu ile birlikte sivil toplum kurum ve kuruluşları katıldı. Grup, edilen duaların ardından olaysız dağıldı.

HÜR ADAM YAZMIŞTI

Vakitçi’nin söylediklerinin daha detaylı analizini yazarımız Hür Adam “Sen yürüme ulan Netanyahu” başlığıyla köşesinde yazmıştı. O yazıyı okumak için tıklayın; https//www.gazetecorlu.com/yazidetay-2.html

BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.