SON DAKİKA

HDP Ergene de kobani kutlaması düzenledi

Bu haber 31 Ocak 2015 - 17:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Çorlu ve Ergene ilçe örgütleri Kobani için basın açıklaması ve kutlama düzenledi. Ergene İlçesi Sağlık Mahallesi Edirne Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, Kobani ile ilgili slogan atarak yaşananları kutladı.

Grup adına basın açıklaması yapan HDP Tekirdağ İl Başkanı Ömer Güven, Kobani’deki zaferi kutlamak için bir araya geldiklerini söyledi. Kobani’deki zaferin, Ortadoğu coğrafyasında din üzerine otorite kurmak isteyen, dini tekeli altına almak isteyen, İslamiyeti kendi yorumladığı şekliyle bütün Ortadoğu halklarına kanlı bir macerayla kabul ettirmek isteyen, IŞİD çetelerine karşı Kürt erkek ve kızlarının bedenlerini tankların altına yatırarak kazandıkları bir zafer ve bölgede yaşanan bütün milletlerin dini inançlarını özgürleştirdiği bir zafer olduğunu iddia eden Güven, o coğrafyada demokrasi savaşı verildiğini belirtti.

OLAYSIZ GEÇTİ

Yaşanan olaylarda binlerce Kürt gencinin can verdiğini ifade eden Güven, “Orada insanlar kendi  bedenlerini barbar saldırılara karşı  siper etti. Onları minnetle anıyoruz. Bu  direniş sırasında gerçekten destansı insan hikayelerini de gördük. Bu coğrafyada meydana gelen olaylarda tahribatın olduğunu söyleyenler, şimdiye kadar yaşanan kıyımlara neden göz yumdu. Kobani’de yaşayanlar zorluklarla mücadele etti ve orayı onarmayı da başarırlar” diye konuştu.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TEYAKKUZDA BEKLEDİ

Yapılan  etkinlikte Tekirdağ, Çorlu ve Ergene Emniyet Müdürlüklerine bağlı çok sayıda polis çevrede güvenlik önlemi aldı. Grup daha sonra sessiz ve olaysız şekilde dağıldı.