SON DAKİKA

GAZETECİLER ZOOM ÜZERİNDEN TOPLANTI DÜZENLEDİ

Haber Tarihi: 05 Nisan 2021 - 7:50

B. Trakya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Zoom Platformu üzerinden Necmi Işıksal Başkanlığında toplandı.
Geçtiğimiz gün Dernek Yönetim Kurulu üyemiz Malkaralı Gazeteci Alper Eral’ın ani vefatı üzerine hem değerli bir meslektaşımızı kaybetmiş hemde Yönetim Kurulu Üyesi sayımız eksilmişti
Gazeteci Alper Eral’a toplantı öncesi tekrar taziyeler iletildikten sonra kendisinden boşalan koltuğa yedek üyelerden ve aynı zamanda derneğin kurucusu olan Ruhan Yalçın yönetim kuruluna oy birliği ile kabul edildi.
Demirören Haber Ajansı Tekirdağ Muhabiri ve Ajans Tekirdağ’ın sahibi olan Ruhan Yalçın alınan bu kararla 2. Dönem aktif yönetim kurulu üyeliğine başlamış oldu.
Yönetim Kurulu üyelerinin yaptıkları toplantıya Necmi Işıksal, İsmet Karabey, Recep Nahit Çelebi, Özkan Dikmen, Şaban Kardeş, Fatih Erge, Özkan Sobacıoğlu ve Samet Ayan katılırken Bedia İlerler ve Özer Enginler mazeretlerinden dolayı katılamadı.
Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda Gazetecilerin yaşadığı sosyo-ekonomik sıkıntılar, maliyet artışları ve gelir kayıpları dahil çözüm yolları gündem konuları oldu.
Başkan Işıksal özetle, “Birçok alanda camia olarak sıkıntı yaşıyoruz. Güncelliğini yitirmiş basın kanunları ve kamu kurumları yöneticilerinin keyfi tutumları sıkıntılarımızı arttırsa da camia olarak hak arama taleplerimizi usanmadan dile getirmeye devam ediyoruz.
Bu sıkıntıların başında BİK’in gazete gelirlerinin % 15’ini komisyon adıyla kesmesi ve İletişim Daire Başkanlığının sarı basın kartları dağıtımında keyfi hareketleri yer alıyor
Gecesini gündüzüne katan gazeteci meslektaşlarımıza TGF’nin baskıları ile ‘erken aşı vurulması’ kararının çıkarılması için emeği geçenlere teşekkür etmeden geçmeyeceğim
Yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimizin güçlü desteği ile mücadelemizi Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile birlikte sürdürüyoruz.
Bu bağlamda çok yakında yapılacak olan ‘BİK TEMSİLCİSİ’ seçiminde Çanakkale Gazeteciler Derneği Başkanı İlker Ülker’in derneğimiz tarafından desteklenmesi kararını almaktan son derece mutluyum” dedi
Işıksal son olarak, TGF gibi Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünün çatısı altında olmaktan gururluyuz” dedi.

B. Trakya Gazeteciler Derneği Yönetimi yapılan toplantı sonucunda şu isimlerden oluştu:
Necmi Işıksal
Başkan
Aktif Haber Ajansına bağlı gazeteler TGF Başkanlar Konseyi Üyesi ve Delegesi

Recep Nahit Çelebi
Başkan Yardımcısı
Yeni İnan Gazetesi

Özkan Dikmen
Başkan Yardımcısı
Pusula Gazetesi

Şaban Kardeş
Başkan Yardımcısı ve TGF Delegesi
Çerkezköy Haber ve
Kapaklı Marmara Haber Gazeteleri

Bedia İlerler
Genel Sekreter
0282 Tekirdağ Gazetesi

Özkan Sobacıoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi ve Sayman
Armoni Fm

İsmet Karabey
Yönetim Kurulu Üyesi ve TGF Delegesi
Hayrabolu Sesi Gazetesi

Ruhan Yalçın
Yönetim Kurulu Üyesi ve TGF Delegesi
Demirören Haber Ajansı

Samet Ayan
Yönetim Kurulu Üyesi
Gazete Çorlu

Özer Enginler
Yönetim Kurulu Üyesi
Bakbi Tv

Yönetim kurulu bir sonraki toplantı tarihini 7 Nisan Çarşamba saat 20.00 olarak belirledi.

HABER: SAMET AYAN

BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.