SON DAKİKA

Evrensekiz ASM’de inşaat tamamlandı

Bu haber 29 Kasım 2019 - 7:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Sayın Osman BİLGİN’in 3 ay önce Lüleburgaz İlçesine bağlı Evrensekiz Beldesinde müjdelediği Aile Sağlığı Merkezi tamamlandı.

Evrensekiz Beldesinde vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunulan Aile Hekimliğinin, fiziki şartların Aile Sağlığı Merkezine uygun olmaması ve 2 katta asansörsüz bir binada hizmet vermesi nedeniyle yeni hizmet binası yapımı ihtiyacı ortaya çıkmasıyla birlikte Aile Sağlığı Merkezi yapılması kararı alındı.

Aile Sağlığı Merkezi Binasında; 2 adet Muayene Odası,1 adet Tıbbi Müdahale Odası, 1 adet Laboratuvar, 1 adet Gebe İzlem ve Aile Planlama Odası, 1 adet Aşı ve Bebek Çocuk İzlem Odası, 1 adet Emzirme Odası, 1 adet Kat Ofisi planlanmıştır. Binanın tamamlanması akabinde vatandaşlara Sağlık Bakanlığı kalite standartlarına uygun ve modern fiziki koşullarda sağlık hizmeti sunulacaktır.

Vali BİLGİN yaptığı açıklamada yapımı tamamlanan ve en kısa sürede hizmete açılacak Evrensekiz Aile Sağlığı Merkezi’nin, Ülkemize, İlimize, İlçemize, Beldemize hayırlı olmasını temenni ederek başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA’ya, Milletvekili Selahattin MİNSOLMAZ’a, emeği ve katkısı olanlara şükranlarını sundu.