İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD32,82
EURO35,14
GBP41,77
BIST10.771,36
GR. ALTIN2.451,74
BTC2.130.943,06
22 Haziran 2024, Cts
  1. Haberler
  2. Siyaset Haber
  3. Çorlu’yu Avrupa Şehri Yapacağız!

Çorlu’yu Avrupa Şehri Yapacağız!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aday adaylığını açıklamasının ardından saha çalışmalarına ağırlık veren CHP Çorlu Belediye Başkan Aday Adayı Müjdat Uysalcan her geçen gün, gerek nüfus gerekse de kapasite anlamında büyümeye devam eden Çorlu’da mevcut yapılanların üzerine bir şeyler koymak amacıyla yola çıktıklarını belirtirken adaylık noktasında ise herkesin memnuniyetle karşılayacağı projeleri bir bir gerçekleştireceklerini belirtti. Uysalcan yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

CHP İKTİDARINA GİDEN İLK MEŞALEYİ BU SEÇİMDE YAKACAĞIZ!
Dürüst, ilkeli ve seviyeli siyaset anlayışı ile her zaman doğruları savunan ve bunları da söylemekten kaçınmayan, partimiz içerisinde gerçekleşen değişimin Çorlu’daki öncüsü olarak güzel bir yola çıktık.

Şimdi eskisinden daha tecrübeli bir o kadar da genç ve dinamik birisi olarak buradayım. Türkiye’nin dört bir yanında mevcut durumdan hoşnut olmayan, yoksullukla derin bir mücadele veren, artan kiralardan, fiyatlardan, enflasyondan şikayetçi olan, geçim zorluğu yaşayan vatandaşlarımızın çoğunlukta olduğu bir ortamda yerel seçimlere gideceğiz. Böylesi bir ortamda genel merkezimizin ürettiği politikalar doğrultusunda vatandaşlarımızla yeniden bir araya gelecek ve halkımızın ülke genelinde hasretle beklediği Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının ilk meşalesini önümüzdeki yerel şeçimlerde yakacağız.

YENİ ÇORLU VİZYONU
Hep beraber olacağız, birleşerek, bir arada durarak başaracağız. Örgütümüzün liderliğinde hizmet yarışına girmiş tüm aday adayı arkadaşlarımızla birlikte, tek yumruk, tek güç olarak birlikte başaracağız. İşte bu doğrultuda yerel seçimlerde “değişim” başlığının ışığında bizlerde yeni bir vizyon ortaya koyarak “Yeni Çorlu Vizyonu” adı altında sürece dahil olduk.

‘ÇORLUYA SEVDALIYIM’
Bu vizyon doğduğum, büyüdüğüm, suyunu içtiğim, havasını soluduğum, sokaklarında oynadığım, gezdiğim, burada yaşayan ve ülkemizin her köşesinden gelmiş herkes gibi burada karnımın doyduğu şehir olan güzel Çorluma hizmet etmek için, katkı sunmak için buradayım. Çünkü her şeyimi buraya borçluyum, ve borcumu ödemek için buradayım. Çorlumuza sevdalıyım. Ben bu şehre, bu memlekete tuğla üzerine tuğla koyandan, bir çivi çakandan Allah razı olsun diyenlerdenim.

DÜNYADA GÖRDÜKLERİMİ ÇORLU’YA UYGULAYACAĞIM
Yeni Çorlu Vizyonu bugünü, yarını ve yarından da ötesini kapsayan, yapılabilir, geçekleştirilebilir, kaynak fayda ekseni üzerine oturtulmuş, yerinden yönetim esasıyla hazırlanan, ülkemizin ekonomik şartlarını da göz önünde bulunduran projeleri içermekte. Ama en önemlisi dünyada gördüklerimi Çorlumuza kazandırma projelerini içermekte.

ÇORLU SPORCU FABRİKASI OLACAK
Çorluda bir spor kulübü kurmuş ve halen o kulübün onursal başkanı olan bir babanın oğlu olarak, sporun içerisinde doğmuş birisi, çocukları spor yapan ve milli sporcu babası olarak bir hayalim var Çorlu ile ilgili, bu Çorlumuzu marka şehir yapacak projelerimizin en önemlilerinden bir tanesi. Spor, çocuklarımız ve gençlerimiz için gerçekten çok önemli ve gerekli, tüm kötü alışkanlıklardan onları uzak tutmanın en iyi yolu. Bir spor köyü düşünün içerisinde spor sahaları, parkları, yeşil alanları, sosyal tesisleri, lojmanları olan bir spor köyü benim hayalim, ve böyle bir kompleksten yeni spor yapılanması ile yetişecek nice milli sporcular. Sporcu fabrikası olacak Çorlu’muzu sporda marka şehir haline getirecek ve diğer şehirlerden gelerek bu işi nasıl başardınız diye soracakları bir proje. Bu benim hayalim ve en önemli projem, özellikle dar gelirli ailelerimizin çocukları için en büyük isteğim.

Çorlu bir tarım şehri, tarım hiçbir zaman önemini yitirmeyen aksine her geçen gün daha da önem kazanan bir sektör, biz tarımda üretimi destekleyen ve üretileni de en uygun şekilde halkımızla buluşturan projeler gerçekleştireceğiz.

ULUSLARARASI BİR ALIŞVERİŞ ŞEHRİ HALİNE GETİRECEĞİZ
Çorlu bir sanayi şehri, emekçi şehri, burada biz sosyal belediyeciliğin tüm gerekliliklerini yerine getirip halkımızın refahını ve rahatını arttıracak var olan sosyal projelerin üzerine yenilerini ekleyeceğiz. Esnaf dostu bir belediye anlayışıyla, günün zor ekonomik şartları altında esnafımızın yaşadığı sıkıntıları azaltacak ve esnafımızın daha çok kazanabilmesi için yurt içinden ve yurt dışından özellikle de yakın balkan coğrafyasından turistleri Çorlumuza getirerek uluslararası bir alışveriş şehri haline getireceğiz. Şehir ekonomisi yaratacağız. Sağlık turizmini destekleyerek, hem sağlık hem de turizm alanında Trakya’nın marka şehri olacağız. Tüm bunları tek başımıza değil, ilgili odalarımızla birlikte başaracağız. Büyükşehir belediyemizle birlikte ortak projeler gerçekleştirip, Çorlumuzun hak ettiği tüm yatırımları doğru diyalog ve iletişim ile almasını sağlayacağız.

ÇORLU KADIN KENTİ OLACAK
Bu düşünce ile kadın dostu kent olacağız. Kadınlarımızı şehir yaşamının içerisine daha çok katacak, şiddeti önlemede, kadınlarımızın güvenliğini sağlamakta, kadın istihdamını arttırmada, kadınlarımızın daha çok üretmesi için destekleyici olacağız, belediyemiz ve Çorlu kent konseyimizin hayata geçirmiş olduğu ve takdir ettiğim Hanımeli çarşısı projesi gibi projeleri çoğaltarak, kent mekanlarında kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini topluma kazandırmaya çalışacağız.

GERİ DÖNÜŞÜME ÖNEM VERECEĞİZ
Küresel iklim değişikliği ve çevre sorunlarını en aza indirgemek için yenilenebilir ve yeşil enerji projeleri artık çok büyük önem kazandı, sonuna kadar bunların peşinden koşacağız. Evsel ve geri dönüşümlü atık projelerimiz ile halkımızı teşvik edecek uygulamaları kazan kazan düşüncesiyle hayata geçireceğiz. Kent kütüphanesi ve mahalle kütüphaneleri kurup, halkımızın ve öğrencilerimizin hizmetine sunacağımız önemli bir eğitim projesini gerçekleştireceğiz.

AVRUPA BİRLİĞİ HİBE DESTEĞİ ALINACAK
Etüd Proje Müdürlüğü kurup, özellikle yurtdışından ve Avrupa Birliğinden hibe-fon desteklerini almak için uygun projeleri üretip, kaynak yaratmak en önemli görevlerimizden biri olacaktır. Yine, aynı çerçevede Ar-Ge Müdürlüğü kurup, teknolojik belediye hizmetleri sunmak ve belediyecilik uygulamalarını geliştirerek, belediyecilikte öncü belediye haline gelmek hedefimizdir.

ÇORLU RAYLI SİSTEMLE TANIŞACAK
Son olarak Çorlumuzu Avrupa kenti vizyonumuza yakışır bir şekilde büyükşehir belediyemizle birlikte raylı sistemle buluşturacağız. Heyecanımız büyük, Trakya’nın ve Türkiye’nin en önemli il olmaya aday şehri olan Çorlumuz için bütün projelerimiz hazır ve daha onlarca projemiz var fakat detayları da inşallah aday olduğumda siz değerli kamuoyu ile paylaşacağım.

ATATÜRKÜN İZİNDEYİZ
Benim manevi mirasım akıl ve bilimdir.” diyen Ülkemizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu değişmez önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden bir Türk genci olarak ve O’ndan aldığım ilham, halkımdan aldığım güç ile memleketime hizmet etme adına, toplum ve halkımızın menfaatine hizmet etme aşkı ile, toplumun ihtiyaçlarına, isteklerine kulak vererek ve bunlara çözüm odaklı hizmet sunarak şeffaflığı, verimliliği, akıl ve bilimi esas alarak, aldığım eğitim, edindiğim mesleki ve siyasi birikimlerimle ve yönetim tecrübemle, sahip olduğum vizyon ve heyecanımla hareket etmeye devam edeceğim.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çorlu’yu Avrupa Şehri Yapacağız!
Bizi Takip Edin