Çorlu’da Kırmızı Liste Üyelerin Güven Oyunu Aldı

Haber Tarihi: 01 Aralık 2019 - 9:30

CHP Çorlu İlçe Başkanlığı seçimini Kırmızı Liste Av. Özgür Ertaş ile kazandı. Seçimin tamamına damga vuran Kırmızı Liste Çorlu İlçesinde 26 mahallenin 24’ünü kazanarak Ertaş ve yönetimi üyelerin güvenini kazandı. Toplamda 400 delegenin 385’ini alan Kırmızı Listenin Başkan Adayı Ertaş sosyal medyadan yayınladığı paylaşımda;”Bugün 6 mahallede yapılan seçimler sonucunda toplamda 400 delege seçilerek CHP Çorlu Delege seçimleri tamamlanmıştır. Tamamen demokratik, barışçı,sevgi ve saygı ortamında gerçekleşen seçimler nedeniyle tüm üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bu seçimlerin tek kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur” dedi.

Son Gün Esentepe Mahallesi’nde Oyunu Kullanan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; ” Bir kere şunu söylemem lazım ben kapı kapı gezip, program program dolaşıp ‘ben böyle hissediyorum’ diye paylaşmadım. Bir programa katıldığımda Belediyecilik hizmetleriyle ilgili sohbet etmeyi arzu ettiğimiz bir programda bu soru bana sorulduğunda ben sadece bir insan olarak hissettiğim şeyi samimiyetle hem Çorlu’daki vatandaşlarımızla hem üyelerimizle paylaşmış oldum. Dolayısıyla neticenin olumlu sonuçlanmış olmasından elbette ki belirli bir düzeyde mutluluk duyuyorum. Ama en çok mutluluk duyduğum şey bu seçim sürecinin büyük bir katılımla, bütün arkadaşlarımızın gayretiyle ve huzur içerisinde tamamlanmış olması. Biz önce bu huzuru kendi içerimizde sağlamalıyız ki memlekette de bu huzuru sağlama fırsatı yakalayalım. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar son derece ortada. Bu memleketin huzura ermesinde de en önemli etken Cumhuriyet Halk Partisi olduğuna inanıyorum. Dolayısıyla bugün itibariyle seçimler tamamlanınca biz de dönüp vatandaşlarımıza taahhüt ettiğimiz işleri, yapmak istediklerimizi hayata geçirmek için uyum içerisinde, sadece CHP grubuyla değil diğer siyasi partilerimizin mensuplarıyla da büyük bir uyum içerisinde şehrimizin ihtiyaçlarını hep beraber takip ediyor olacağız diye düşünüyorum” dedi.

Kırmızı Liste En Büyük Farkı Reşadiye Mahallesi’nde Yakaladı

Son gün yapılan delege seçimlerinde Reşadiye Mahallesinde üyelerin güvenini alan Kırmızı liste, en büyük farkıda bu mahallede yakaladı. Reşadiye mahallesinde büyüdüğünü her platformda ifade eden Müjdat Uysalcan’ın Kırmızı listeden seçime girmesi üyelerde de etkisini gösterdi. Birçok üyenin de taktirini toplayan Uysalcan Kırmızı Listenin delegede fark yaratmasında büyük bir etken oldu.

SON GÜN ARICI LİSTESİNİ GERİ ÇEKTİ

Delege seçimlerinin ilk gününden itibaren üyelerin tepkisi ile karşılaşan Arıcı, seçimi 1 delege alarak tamamladı. Son gün listelerini sandıktan çekmesi ise günün en çok konuşulan olayı oldu. Belediye seçimlerinde Başkanın arkasında durmadığı eleştirilerini alan Arıcı, delege seçimlerinde ise son gün listesini sandıktan çekmesi üyelerde bizce çekmemeliydi dedirtti.

23-30 Kasım Tarihleri Arasında Yapılan Delege Seçim Sonuçları

Hatip Mahallesi’nde 51 kayıtlı üyenin 32’si sandığa geldi. Kırmızı Liste 17, Beyaz Liste 9, Mavi Liste 3, Kırmızı-Beyaz Liste ise 2 oy alırken 1 oy da geçersiz sayıldı.

Yenice Mahallesi’nde 98 kayıtlı üyenin 49’u sandığa geldi. Kırmızı Liste 37, Kırmızı-Beyaz Liste 33, Mavi Liste 8, Beyaz Liste ise 1 oy aldı.

Sarılar Mahallesi’inde Kırmızı Liste 8, Mavi Liste 10, Geçersiz 4 oy aldı.

Nusratiye Mahallesi’nde 399 kayıtlı üyenin 282’si sandığa geldi. Kırmız Liste 116, Beyaz Liste 82, Mavi Liste 68, Kırmızı-Beyaz Liste ise 10 oy alırken 6 oy da geçersiz sayıldı.

Önerler Mahallesi’nde 94 kayıtlı üyenin 73’ü sandığa geldi. Kırmızı Liste 29, Beyaz Liste 21, Mavi Liste 20, Kırmızı-Beyaz Liste 2 oy alırken 1 oy da geçersiz sayıldı.

Hıdırağa Mahallesi’nde 125 kayıtlı üyenin 63’ü sandığa geldi. Kırmızı Liste 27, Beyaz Liste 15, Mavi Liste 7, Kırmızı-Beyaz Liste 7 oy alırken 7 oy da geçersiz sayıldı.

Havuzlar Mahallesi’nde 271 kayıtlı üyenin 185’i sandığa geldi. Kırmızı Liste 84, Beyaz Liste 57, Mavi Liste 27, Kırmızı-Beyaz Liste 6 oy alırken 11 oy da geçersiz sayıldı.

Şeyhsinan Mahallesi Kırmızı Liste ile giren Özgür Ertaş 261, Beyaz Liste ile giren Yıldıray Arıcı 241, Mavi Liste ile giren Doğukan Dağ 49 ve Kırmızı-Beyaz Liste ile giren Engin Anıl ise 29 oy alırken 21 oy da geçersiz sayıldı.

Rumeli Mahallesi’nde 178 kayıtlı üyenin 108’i sandığa geldi. Kırmızı Liste 53, Beyaz Liste 23, Mavi Liste 21, Kırmızı-Beyaz Liste ise 7 oy alırken 4 oy da geçersiz sayıldı.

Cumhuriyet Mahallesi’nde 13 kayıtlı üyenin 11’i sandığa geldi. Kırmızı Liste 9, Mavi Liste 2 oy aldı.

Silahtarağa Mahallesi’nde 14 kayıtlı üyenin 10’u sandığa geldi. Bu sandıkta ise Kırmızı Liste kullanılan 10 oyun tamamını aldı.

Cemaliye Mahallesi’nde 130 kayıtlı üyenin 82’si sandığa geldi. Kırmızı Liste 45, Beyaz Liste 11, Mavi Liste 18, Kırmızı-Beyaz Liste 5 oy alırken 3 oy da geçersiz sayıldı.

Kemalettin Mahallesi’nde 249 kayıtlı üyenin 152’si sandığa geldi. Kırmızı Liste 79, Beyaz Liste 39, Mavi Liste 12, Kırmızı-Beyaz Liste 12 oy alırken 10 oy da geçersiz sayıldı.

Çobançeşme Mahallesi’nde 302 kayıtlı üyenin 176’sı sandığa geldi. Kırmızı Liste 94, Beyaz Liste 41, Mavi Liste 26, Kırmızı-Beyaz Liste 8 oy alırken 7 oy da geçersiz sayıldı.

Şahpaz Mahallesi’nde 12 kayıtlı üyenin 9’u sandığa geldi. Kırmızı Liste 5, Beyaz Liste 2 oy alırken 2 oy da geçersiz sayıldı.

Deregündüzlü Mahallesi’nde 5 kayıtlı üyenin 3’ü sandığa geldi. Kırmızı Liste 3 oyu da kazandı.

Türkgücü Mahallesi’nde 19 kayıtlı üyenin 17’si sandığa geldi. Kırmızı Liste 9 oy alırken, Beyaz Liste ise 8 oy aldı.

Seymen Mahallesi’nde 13 kayıtlı üyenin 4’ü sandığa geldi. Kırmızı Liste bu sandıkta kullanılan oyların tamamını aldı.

Muhittin Mahallesi’nde Kırmızı Liste ile Özgür Ertaş 271 oy alırken, Beyaz Liste ile Yıldıray Arıcı 242, Mavi Liste ile Doğukan Dağ 99, Kırmızı-Beyaz Liste ile Engin Anıl da 17 oy alırken, 23 oy da geçersiz sayıldı.

Hürriyet Mahallesi’nde Kırmızı Liste 67, Mavi Liste 33, Kırmızı-Beyaz Liste 15 oy alırken 6 oy da geçersiz sayıldı.

Alipaşa Mahallesi’nde Kırmızı Liste 64, Mavi Liste 42, Kırmızı-Beyaz Liste 7 oy alırken 7 oy da geçersiz sayıldı.

Esentepe Mahallesi’nde ise Kırmızı Liste 127, Mavi Liste 64, Kırmızı-Beyaz Liste 13 oy alırken 10 oy da geçersiz sayıldı.

Kazımiye Mahallesi’nde Kırmızı Liste 86, Mavi Liste 26, Kırmızı-Beyaz Liste 13 oy alırken 2 oy da geçersiz sayıldı.

Zafer Mahallesi’nde Kırmızı Liste 44, Mavi Liste 12, Kırmızı-Beyaz Liste 3 oy alırken 4 oy da geçersiz sayıldı.

Reşadiye Mahallesi’nde ise Kırmızı Liste 217, Mavi Liste 48, Kırmızı-Beyaz Liste 30 oy alırken 3 oy da geçersiz sayıldı.

BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.