SON DAKİKA

Çorlu Ülkü Ocakları Cengiz Akyıldız için yürüdü

Bu haber 27 Ocak 2015 - 14:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Atatürk Meydanı’nda toplanan Çorlu’lu Ülkücüler, geçtiğimiz yıl MHP Esenyurt Seçim Bürosu’na yapılan saldırı sonucu öldürülen Cengiz Akyıldız’ı ölümünün 1.yılında andılar.

Ülkücüler, Atatürk Meydanı’nda yaptıkları basın açıklamasında şunları söyledi “Milletimize umut verecek tek adres olan Ülkücü Hareket’e yapılan bu alçak saldırının asıl sebebi, büyük Türk milletinin dirlik ve düzenini bozmaktır. Bir Hrant Dink için yeri göğü inleten çevrelerin ülkücü ağabeyimizi görmezden gelmesi kara bir leke olarak hafızamızdadır. Hırsızlık iddialarıyla aklanmak, iktidara vatanı için canını feda etmek bir  ülkücüye düşmüştür. Ülkücüleri kanlı kurşunları ile pis oyunlarına alet etmeye çalışanlar, bu oyunlarında başarısız olacaktır. Mevcut iktidara bu hain saldırıyı hatırlatıyor, bu alçak saldırının örtbas edilemeyeceğinin uyarısında bulunuyoruz. İktidarın bu saldırıyı yapan teröriste hizmetten vazgeçmesini ve suçluları en kısa zamanda adalete teslim etmesini bekliyoruz.”

UNUTMAK İHANETTİR

Yaptıkları açıklamada “Vatanı ve davası için taş medrese olarak anılan zindandaki metaneti, sabrı, asil duruşu ve perçinli ifadesi ile efsaneleşen Cengiz Akyıldız ağabeyimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Unutmadık, unutmayacağız; unutmak ihanettir. Ne mutlu Türküm diyene” ifadeleri yer aldı.