SON DAKİKA

Çorlu-Tekirdağ yolu çile yoluna döndü

Bu haber 31 Ocak 2015 - 18:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ergene ilçesi Marmaracık Mahallesi’nden Tekirdağ yoluna bağlanacak olan köprünün yapımı nedeniyle, Çorlu-Tekirdağ yolundaki hummalı çalışmalar devam ediyor.

Ergene-Tekirdağ arasındaki mesafeyi kısaltacak olan köprü, sürücüleri bir yandan memnun ederken diğer yandanda kazaların yaşanması sebebiyle korkutuyor. Son aylarda Karatepe mevkiinde yaralamalı ve maddi hasarlı ciddi kazaların meydana gelmesi nedeniyle üstelik alternatif olarak açılan yolda hiç bir aydınlatmanın olmaması sebeiyle geçtiğimiz günlerde de yine bir kazaya sebep olmuştu. Yeni açılan yol kenarında bulunan dereye düşen otomobilde şans eseri yaralanan olmamıştı. Yaşanan çileye tepki gösteren sürücüler “İşimiz sebebiyle her gün bu yoldan geçmek zorundayız. Aydınlatma yetersiz. Yapılan çalışmaların hızlandırılması gerekiyor” dİye konuştular.

Özellikle geceleri büyük sıkıntılara gebe olan yolda aydınlatma olmaması nedeniyle sorun yaşanıyor. Çalışmalar bitene kadar bu yola yeni tedbirler alınması gerekiyor. Çünkü burada yaşanan kazaların bir çoğunun sebebi tedbirsizlik.