SON DAKİKA

Çorlu Sosyal yardımlaşma vakfından 5 bin kişiye yardım

Bu haber 21 Ocak 2015 - 11:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çorlu Kaymakamlığı bünyesinde yer alan Çorlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından “Amaca yönelik yardımlar” kapsamında 2014 yılında 5 bin kişiye 830 bin TL’lik yardım yapıldığı öğrenildi. Aynı zamanda vakfın başkanlığını da yürüten Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, “Eğitim, Ramazan ve Kurban bayramları yardımları ile oğlu askere giden anneler ile eşinden ayrılan kadınlara yapılan yardımlarda dahil edilirse bu rakamın milyonlarca lirayı bulacağını” ifade etti.

Çorlu SYDV olarak tıbbi malzeme ve cihaz yardımı nakdi sağlık yardımı, öğrencilere yönelik barınma taşıma ve yemek yardımı, giyim yardımları, ev eşyası ve nakdi aile yardımları gibi amaca yönelik yardımlar yaptıklarını kaydederken vakfın başkanlığı görevini de yürüten Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç “Ramazan ayı içerisinde bin 447 kişiye toplam 217 bin TL ve Kurban bayramı yardımları kapsamında bin 408 kişiye 211 bin TL. nakdi aile yardımları kapsamında bin 56 kişiye 243 bin TL. yardımda bulunduk” açıklaması yaptı.

100 AİLEYE DUMAN DEDEKTÖRÜ VERİLDİ

Çorlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı tarafından verilen yardımlar arasında sobadan sızan gazlardan dolayı yaşanan ölümleri önlemek amacıyla yapılan duman dedektörü yardımı da bulunuyor. 100 aileye dağıtılan duman dedektörleri de bu yardımlar arasında bulunuyor.