SON DAKİKA

Çorlu Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Bu haber 05 Nisan 2018 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan başkanlığında Çorlu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karar bağlandı. Ayrıca Nisan ayı meclis toplantısında alınan kararlar kapsamında 3 ek gündem maddesi de oy birliğiyle gündeme alındı.

Nisan ayı meclis toplantısında alınan kararlar;

– Encümen üyeliklerine Umut Azgüler, Güner Çetin ve Feray Karagöz, İmar Komisyonu üyeliklerine Alev Türk, Cihan Kaygusuzoğlu, Ömer Cebe, Serkan Erçili ve Ateş Akdere, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Değer Kara, Hülya Perin, Cemal Çiçek, Şükrü Erhal ve Kurtuluş Ay, İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonu üyeliklerine Hasan Eligül, İskender Coşkun, Hülya Perin, Mustafa Güçlü ve Mustafa Eryılmaz, Cadde ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonu üyeliklerine Alev Türk, Umut Azgüler ve Mustafa Eryılmaz seçildiler.

– 2017 yılı Denetim Komisyonu Raporu Belediye Meclis Üyesi Hülya Perin tarafından meclisin bilgisine sunuldu.

– 2017 yılı faaliyet raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Yurt dışında bulunan kardeş şehirlerimizdeki soydaşlarımıza Ramazan ayında iftar verilmesi ve katılımı konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Belediyemiz Türk Halk Oyunları Ekibinin yurt dışı izni konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– 2018 yılı kamu kurum ve kuruluşların taleplerinin karşılanması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Mülkiyeti Belediyemize ait olan arazi ve arsaların 2886 sayılı kanunun 45. Maddesi gereği satışı konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Sarılar Mahallesi’nde bulunan arazinin mesire alanı olarak kullanılmak üzere tahsisi talebi konusu oy birliğiyle kabul edildi.

– Plan ve Proje Müdürlüğüne gelen itiraz dilekçelerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu’daki çevre ve sağlık sorunlarını incelemek üzere İhtisas Komisyonu kurulması talebi oy birliğiyle kabul edildi. Kurulan komisyona Ömer Cebe, Osman Öztürk, Muzaffer Birdal, Bülent Kervancı ve Sevgi Kurt seçildi.