SON DAKİKA

Çayların yanında tek şeker verilecek

Bu haber 29 Ocak 2015 - 13:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çorlu Kahveciler Odası Başkanı Yıldız Filiz, Çorlu Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 24. maddesine istinaden İlçe Hıfzıssıhha meclisinin Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç başkanlığında 30 Eylül 2014 tarihli toplantısında ambalajlı şeker kullanma konusunda alınan kararla ilgili denetlemelerin 2015 yılı itibariyle başladığını söyledi.

1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe giren uygulamayla ilgili denetlemelerin Çorlu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılacağını kaydeden Çorlu Kahveciler Odası Başkanı Yıldız Filiz: “Karara uymayanlar hakkında cezai işlem başlatılacak. Çorlu’da bulunan kahvehaneler, kıraathaneler, çay ocakları, kafe, kafeteryalar, çay bahçeleri, kantinler, pastaneler, lokantalar gibi yerlerde ağız yoluyla bulaşabilecek hastalıkları ve obeziteyi önlemek amacıyla ambalajlı tek şeker uygulama zorunluluğu getirilmiştir.Müşteri isterse 2 ambalajlı şeker verilecektir” açıklamasında bulundu.

Odamızda kayıtlı üyeler için ambalajlı şeker satışı yapan firmalar ile görüşmeler yaptıklarını ve gerekli protokolü de imzaladıklarını belirten Filiz: “Üyelerimiz için fiyat araştırması yaparak bilgilendirdik. Araştırmalar ve görüşmelerimiz neticesinde Marmara Gıda Maddeleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ile Çorlu Kahveciler Odası olarak protokol imzaladık. Üyelerimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.