SON DAKİKA

Bülent Belen Hükümeti yerden yere vurdu

Haber Tarihi: 16 Mart 2015 - 16:51

Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal yapıyı oluşturamadığını belirtirken, “Vatandaş kiminle muhatap olacağını bilmiyor. Yetki karmaşası var. Oy çıkmayan köylerin ihtiyaçlarını gidermekte cimrilik yapıyorlar. Bunun faturasını kırsalda CHP’ye oy vermiş halkımız kesecek” dedi.

BÜYÜKŞEHİR YASASINDAN MEMNUN DEĞİLİZ

Belen; “Halkımız büyükşehir yasasından memnun değil. Tekirdağ’da 12 belediyeyi alan CHP’nin il ve ilçe başkanları da memnun değil. İktidar Partisi Türkiye’yi bölüp parçalayarak eyalet sistemini getirmeye çalışıyor. Büyükşehir yasası öncesi İç İşleri komisyonunda da görüşmelere katıldım. CHP bizim kadar dik duruş sergilemedi. Tekirdağ ve Aydın gibi illeri nasıl olsa ben alırım diye düşündüler. Köy tüzel kişiliklerinin, belde tüzel kişiliklerinin kalması için çaba sarf ettik. Haklılığımız şimdi daha net ortaya çıktı diye konuştu.

İNSANLIK DIŞI ŞEKİLDE MECLİSİ ÇALIŞTIRIYORLAR

TBMM’de görüşülen İç Güvenlik Paketi ile ilgili de görüşlerini aktaran Belen; “İç Güvenlik Paketi’nin 50’ye yakın maddesi geçti. 5 tasarı toplamda 132 maddeden oluşuyor. Muhalefetin top yekün istememesine karşı insanlık dışı şekilde meclisi çalıştırıyorlar. Meclis seçimler nedeni ile 5 Nisan tarihinde kapanacak. Yasanın tamamının geçirilmesini engellemeye çalışıyoruz. Yasalardan ve iç tüzükten kaynaklanan hakkımızı kullanarak engelleyeceğimize inanıyorum. 5 Nisan’da bitmezse yasa hükümsüz hale geliyor. Polis makul şüpheli zannı ile istediği her kişiyi arama ve alma yetkisiyle donatılıyor. İç güvenlik paketi savcılara ait olan kolluk kuvvetlerine talimat verme yetkisini kaymakamlara ve valilere veriyor. Olağanüstü hal ilan etme yetkisi mevcut yasada Cumhurbaşkanının başkanlık yapacağı Bakanlar Kurulu Kararı ile Olağan üstü hal ilan etmesi mümkün. Ama şimdi İç İşleri Bakanı ve Valilere yetkiyi veriyorlar. Tekirdağ Valisi il genelinde ya da herhangi bir ilçesinde olağanüstü hal ilan edebilecek. Valilere, kaymakamlara üst düzey yetkiler veriliyor” dedi.

YERLİKAYA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Belen; “Türkiye “Benim Valim” diyen Cumhurbaşkanını unutmadı. Mülkiyede görev yapan valiler iktidarın il yada ilçe başkanı gibi hareket ediyorlar. Malum giden valimiz Ali Yerlikaya hükümete ve iktidar partisine verdiği hizmetlerden dolayı Gaziantep Valisi olarak atanarak ödüllendirildi. Tekirdağ’a verdiği hizmetlerden dolayı değildir. Tekirdağ’a yaptığı hiç bir şey yok. 13.yılına giren AK Parti iktidarları döneminde vali ve kaymakamlarıkendi emir erlerine dönüştürmeyi başardılar.”

HİÇ KİMSENİN KOLTUK DEĞNEĞİ DEĞİLİZ

Belen; “Bunun bir örneğini geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığının not araştırmasında gördük. Memur-Sen’e üye olan müdürler bu değerlendirmede geçer not aldı ama üye olamayan okul müdürleri geçer not alamadılar. Bunun içerisinde 75. Yıl Mükerrem Ali Kayan ilkokul müdürü de var. Vali beyden onur ödülü alan bu kişi geçer not alamadı. Taraflı bir yönetim var. Jandarmanın iç işleri bakanlığına bağlanması söz konusu. Sivil otoritenin emrine veriyorlar. Terörle mücadelede verdiği başarılar ortadadır. PKK’nın talebi olarak gündeme gelmiş ki hükümet bunu kabul etmiştir. Bonzai’ye molotofa verilen cezalara karşıymışız gibi bir izlenim yaratılıyor ama bu gerçeği yansıtmamaktadır. Bu maddelere evet oyu verdik halkımızın yararına olan herşeye destek veriyoruz. Hiç kimsenin koltuk değneği değiliz.”

SON DAMLA BARDAĞA DÜŞERSE HERKES KEFENİNİ HAZIRLASIN

Belen; “Geçmişte Devlet Bahçeli açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MİT’e ve MHP’yi kapattırmak için talimat verdiği ve Hakan Fidan’ın gerekli organizasyonu yaptığını MHP’yi sıkıntıya sokacak her türlü provakasyonun yapılacağını söyledi. Buna güçleri yetmez. Bunun faturası ağır olur. Sayın genel başkanımızın talimatı ile MHP’ye gönül vermiş insanlar ses çıkarmıyor. Ama son damla bardağa düşene kadar. Ama son damla bardağa düşerse herkes kefenini hazırlasın.” diye konuştu.

BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.