SON DAKİKA

Tekirdağ’da silahlı kavga: 1 ölü

SÜLEYMANPAŞA, TEKİRDAĞ HABER

Abdurrahman Dilipak Çorlu da Konuştu

Haber Tarihi: 10 Şubat 2015 - 17:03

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Çorlu Şubesi tarafından düzenlenen konferansa konuk olarak katılan gazeteci yazar Çorlu’da konuştu. “Allah sizi yeryüzünün varisi kılmak istiyor” diyen Dilipak: “Siz ona yürüyerek giderseniz o size koşarak gelecektir. Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Kendinizi, ülkenizi, Müslümanları kurtarmanız yetmez. Yeryüzünden hesaba çekileceğiz. Yıkık bir köprüden geçerken ayağı  takılan topal keçinin sorumluluğu Hz. Ömer’e aittir. Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Yeryüzünden hesaba çekileceğiz. Allah bizi yeryüzünün varisi kılmak istiyor. Bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak, mazlumlara yardım etmek istiyor” diye konuştu.

Konuşmasına devam eden Dilipak “Bizim gibi insansın ya da inanmasın haksızlık yapana karşı duracağız, zalim babamız da olsa karşısında mazlum düşmanımız da olsa yanında olacağız. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın, insanlığın geleceğinden mesulüz. Allah Amerika’dan büyük mü, İsrail’den büyük mü haşa Allah yaratılmış bir şeyle mukayese edilebilir mi? Onların atom bombası var, bizim ise ol deyince olduran öl deyince öldüren bir Allahımız var, kim daha güçlü” şeklinde konuştu.

Allah cahil ve zalim topluluğa hidayet nasip etmez diyen Abdurrahman Dilipak: “Ben cahillere ve zalimlere yardım etmeyeceğim diyor. Tüm gelinler hapı yuttu, kaynanalara zulüm ediyorlar. Tüm kayınvalideler de hapı yuttu, gelinlere zulüm ediyorlar. Gündelik hayatta 300 kelime ile konuşuyoruz. Konuşurken 300 kelime ile yetinirsek Kur’an-ı anlamak mümkün değil onun için paralel takılıyorsunuz. Onun için büyüklerini ilah kabul ediyorsunuz. Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirir, çevirir daha güçlü bir gelecek için daha çok çalışmalı, çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlamalıyız.” dedi. Dilipak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şimdi herkes servetine servet katma derdinde, esnafken Çeçenistan’a Afrika’ya yardım etme hayali kuranlar, yazlık alma, cipe binme hayali kuruyorlar. Sizler ne için dua ediyorsunuz. Kabul olmayan duadan Allah’a sığınırım. Kabul olmayan dua sahibini yere çalar. Ne için dua ediyorsunuz. Allah’tan daha mı iyi, daha mı çok biliyorsunuz. Allah sizi zor imtihanlarla imtihan ediyor. Çile yoksa cennet yok, bedel ödemeden cennet yok. Küçük paralarla TOKİ’den bir daire satın alabilirsiniz, yüksek paralarla daha büyük güzel bir ev sahibi olabilirsiniz. Pekiyi cennete neyi hazırlıyorsunuz. Rabbim zalimleri benim ellerimle cezalandırsın diyebiliyor musunuz? Güçlü bir Türkiye hayal ediyorsanız ödeyeceğiniz bedel ne? Siz Allah yolunda bir bedel öderseniz Allah size 700 katıyla geri ödeyecektir. Eğer siz çocuğunuza bir çikolata alırsanız bunun bir sevabı var, komşunuzun çocuğuna alırsanız 100 sevabı var. Uzaktaki hiç tanımadığınız yoksul bir çocuğa alırsanız 700 sevabı var. Hepiniz çocuğunuza 2 tane çikolata alın ve deyin ki okula gittiğin zaman bunu sınıfın en zeki ve cesur öğrencisine götür “arkadaşım bunu senin için aldım” demesini söyleyin. Böylece sınıfın en cesurunu, en zekisini tanısın. Diğerini de sınıfın en yoksul en utangaç olanına götürmesini ve “arkadaşım bunu senin için aldım” demesini söyleyin. Sınıfının en yoksul en utangacını da tanısın ve yanında olsun. İşte o çocuk o zaman hangi partiye oy vereceğini bilir. Siz çocuğunuza pijama alırken bile sormuyorsunuz.”

Abdurrahman Dilipak ayrıca: “Fatih Sultan Mehmet 19 yaşında tahta oturdu ve tahta oturduğunda 7 dil biliyordu. Fatih’i övdüğünüz için cennet’e gitmeyeceksiniz, eğer Fatih Peygamber Sancağı altında bu gelen benim neslim derse cennete gideceksiniz. Fatih, İstanbul’u fethettiğinde 21 yaşındaydı. Bizim tablolarını gördüğümüz Fatih 45 yaşında. Çocuklarınıza Fatih gözüyle bakın. Yeni Fatihler yetiştireceğiz, çocuklarınızı böyle büyütün. 4 çocuğumdan 2’sini okutmadım. Kızım liseyi açıktan bitirirken yabancı dil öğrendi. 4 yılda 4 fakülte bitirmeliyiz. Daha iyi bir Türkiye hayal ediyorsanız, onu üretecek ve yönetecek nesle ve kadrolara ihtiyacımız var” dedi.

Dilipak: “Çocuğunuz hangi fakülteyi okuyrsa okusun, çocuğunuzun 2.üniversitesi açıköğretim’den ilahiyat fakültesi olsun. İnternet üniversitesine’de kayıt olarak 3. üniversiteye başlasın. Ne okursa okusun dinini bilecek. İlk üniversite mesleği için olacak, ikinci üniversite dini için üçüncü üniversiteyi de dünyada neler olup bittiğini anlamak, öğrenmek için okumalı” diye konuştu.

Abdurrahman Dilipak: “Bizim medeniyetimizin alamet-i farikası berekettir. IMF’den borç para almak için günlerce haftalarca kapısında beklediğimiz dönemler geride kaldı. IMF’ye borcumuz kalmadı, alacağımız var. Bu Recep Tayyip Erdoğan’ın iktisadi bilgi ve becerisinin yanı sıra Somali ve Suriye’nin duasının bereketidir. Onlar sizin gönderdiğiniz ekmekleri biliyor, siz onların pastasını yiyorsunuz” diye konuştu.


BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.