video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumlary Yemek Tarifleri
      
Trend Arena Reyap Hastanesi
Anne dostu hastane projesi hayata geçti
Anne dostu hastane projesi hayata geçti
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 25 Kasım 2017 - 13:08 - Bu haberi 5311 kişi okudu.


Anne dostu hastane projesi çorlu devlet hastanesin de hayata geçti. Sağlık bakanlığı tarafından başlatılan Annelerin daha sağlıklı ve daha modern bir doğum için olanak sağlayan proje sonunda tamamlandı.

Anne dostu hastane projesi çorlu devlet hastanesin de hayata geçti. Sağlık bakanlığı tarafından başlatılan Annelerin daha sağlıklı ve daha modern bir doğum için olanak sağlayan proje sonunda tamamlandı. Çorlu Devlet hastanesi Başhekim Mustafa DOĞAN “Doğum sürecinin başlangıcı itibari ile aynı oda da tüm işlemlerin gerçekleştirilmesi. Annenin kendini evinde hissedebileceği bir ortam oluşturmak.” Olarak projeyi bize anlattı.


Anne dostu hastane projesi neden geçildiğini de Sağlık bakım hizmet Müdürü. Ayten KALANER dinledik “Normal doğum yerine sezaryen doğumlar artmasına ve normal doğum sürecini baskılar hale getirmiştir. Gebelik ve doğumun bir hastalık değil bedenin normal doğal bir süreç olduğu kabul edilmelidir. Dünya sağlık örgütünün yaptığı çalışmalar da bu kanıya varılmış kanıta dayalı bir takım girişimsel uygulamalarla doğumun normal bir süreçle yürütülmesi hedeflenmiştir.” Özetledi.


Doğumhane Sorumlusu: Filiz Akın GÖNÜLAÇAR hastaneye gelen hastanın ne gibi bir süreç geçirdiğini videomuz da uygulamalı göstererek anlatmaktadır.

Muhabir Samet AYAN

yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle

Bu Haberlerde Ilginizi Cekebilir