video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumlary Yemek Tarifleri
      
Trend Arena Reyap Hastanesi
Vekaletle kurban kesimi kampanyası başladı
Vekaletle kurban kesimi kampanyası başladı
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 08 Ağustos 2017 - 16:19 - Bu haberi 1125 kişi okudu.


Her sene olduğu gibi bu sene de Türk Kızılay’ı Çorlu Şubeside Vekaletle Kurban Kesimi Kampanyası başladı. Kampanya kapsamında Türk Kızılay’ı vekaletle Kurban kesimi fiyatlarını da açıkladı.

Vekaletle Kurban Kesimi kampanyası bu yıl da “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla başladı. Kampanya kapsamında Türk Kızılay’ı vekaletle kurban kesimi fiyatlarını yurt içi 735 TL, yurt dışı 500 TL olarak belirlendi.

KIZILAY ÇORLU ŞUBESİ DUYURDU

Türk Kızılay’ı Çorlu Şubesi kampanya ile ilgili olarak, “Bayramlar dostluk ve kardeşlik olgularını güçlendirdiği kadar kurban kesmenin ve paylaşmanın en önemli unsurlarından biridir. Gelin her kurban bayramında olduğu gibi bu bayramda da ihtiyaç sahiplerinin yanında olalım. Kardeşlik, birliktelik ve paylaşmanın tadını çıkaralım.
Kampanyaya destek olup kurban vekaleti vermek isteyen vatandaşlarımız Türk Kızılay’ı Çorlu Şubemize başvurarak tüm bankalarda ki Türk Kızılay’ı hesaplarına vekaletle kurban kesimi kampanyası için para yatırarak www.kizilay.org.tr internet adresimizden ve 168 ücretsiz çağrı merkezimizden kredi kartına 4 taksit yaptırarak destek sağlayabilirler
denildi.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR

Kurbanlarımız İslami şartlara uygun biçimde kesiliyor. Din görevlileri kurban kesimine eşlik ediyor. Tüm Kurbanlıklar veteriner kontrolünden geçiriliyor. İşlemler noter huzurunda gerçekleştiriliyor. Büyükbaş kurbanların etlerin Et ve Süt Kurumu işbirliğiyle konserveleşiyor. Tüm yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin sofrasında yer alıyor. Kızılay’ın yardım kampanyası ile vekaleti alınan kurbanlar, kuralına uygun olarak kesiliyor. Amacına uygun olarak kesiliyor. Amacına uygun olarak konserveleniyor. Tüm Yıl yardımseverden gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan konservelerle, bayramın bereketi yıl boyu sürüyor.


yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle

Bu Haberlerde Ilginizi Cekebilir