video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumlary Yemek Tarifleri
      
Trend Arena Reyap Hastanesi
Yeni pazar sorunlarla başladı
Yeni pazar sorunlarla başladı
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 01 Ağustos 2017 - 14:54 - Bu haberi 9213 kişi okudu.


Reşadiye Mahallesinde yapılacak olan alt yapı çalışmaları nedeniyle havuzlar Mahallesi Güldalı Sokağa taşınan Pazartesi pazarında ki esnaf dün yeni yerlerinde siftah yaptılar.Esnaf yeni Pazar yerlerinde bazı sorunlar olduğunu belirtti.

Havuzlar Mahallesi Güldalı sokak üzerinde dün yeni Pazartesi pazarı kuruldu. İlk gün olması sebebi ile pazarın yeni yeni oturması gerektiğini belirten esnaf pazarda bazı sorunlar olduğunu da dile getirdi.

SORUNLARI ANLATTILAR

Pazartesi Pazarında esnaf olan Hicabi Yavşan isimli pazarcı esnafı yeni Pazar yerinde esnafın elektrik ve su sıkıntısı olduğunu belirtti. Yine bunun yanı sıra pazarcı esnafı yakınlarda bakkal dükkânı olmadığı için sıkıntı yaşadıkların dile getirdi. Pazartesi pazarında ki recep bülbül isimli esnafta sabah oluşan trafikten dolayı sorun yaşadıklarını, pazarcıların arabalarıyla tezgâh açmak için alana girmekte zorluk yaşadıklarını dile getirdi. Elektrik ve su olmadığından dolayı esnafın mağdur olduğunu belirten bülbül aynı zamanda yeni pazartesi pazarında tuvalet sıkıntısı yaşadıklarını belirtti.
Bunun yanı sıra ayrıca tüm Pazar esnafının ortak sorununun ise tezgâh boylarının olduğu belirtirken esnaf Reşadiye Mahallesinde kurulan pazarda kendilerinin 10-15 metre uzunluğunda tezgâh yerlerinin olduğunu belirtirken yeni kurulan pazartesi pazarın da tüm esnaf 5 metre tezgâh verildiğini belirtirken en büyük sorunlarının bu olduklarını belirtti.


Kaynak: Çorlu Gazetesi

yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
Yorumunuz ()
:

Bu Haberlerde Ilginizi Cekebilir