video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumlary Yemek Tarifleri
      
Trend Arena Reyap Hastanesi
Pazartesi pazarı yeni yerine taşınıyor
Pazartesi pazarı yeni yerine taşınıyor
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 08 Temmuz 2017 - 14:20 - Bu haberi 16559 kişi okudu.


Çorlu Reşadiye mahallesinin Yunus Emre Caddesi üzerine kurulan Pazartesi Pazarı Kaldırılıyor. Artık Pazartesi günleri burada kurulmayacak olan semt pazarı yeni yeri olan Çobançeşme Mahallesi Güldalı Sokak üzerine kurulacak.

Çorlu’nun semt pazarlarından biri olan pazartesi pazarı artık yeni yerine taşınıyor. Yılardan beri Reşadiye mahallesin Yunus Emre Caddesi üzerine kurulan pazartesi pazarı artık yeni yerinde Çorlu halkına hizmet verecek.
Bu konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Çorlu pazarcılar odası başkanı Enver Şengelir
Yunus emre caddesinde kurulan pazartesi pazarının olduğu yerde TREDAŞ ekipleri kazı yapacak, Elektirik telleri yerin altına alacak, burasının ana arter olması sebebiyle birde yanda ki sokaklarda ki kablolarında buradaki elektrik trafosuna bağlanacağı için burada 2-3 aylık bir çalışma yapılacak” dedi.

YUNUS EMRE CADDESİNDE UZUN DÖNEMLİ ÇALIŞMALAR OLACAK

Bu çalışmanın yanı sıra ayrıca Başkan Şengelir Çorlu Belediyesinin de burada bir kaldırım çalışması yapacağının söz konusu olduğunu belirterek. “Çorlu Belediyemiz TREDAŞ’ın çalışmalarını tamamlamasından sonra aynı cadde üzerinde kaldırım çalışması ve asfalt çalışması da yapacak” dedi.
Bu çalışmalar kapsamında Pazarcı esnafının mağdur olmaması için Çorlu Belediye Başkanı Ünal BAYSAN’ın kendilerine yeni Pazar yeri tahsis ettiğini belirten Başkan Şengelir yakın zamanda Çobançeşme Mahallesi Güldalı Sokak ve hemen bu sakağın yanında bulunan trafik eğitim parkının Pazartesi günleri kendilerine Pazar yeri kurulması için verildiğini belirtti.
Güldalı sokak üzerinde Çorlu Belediyesi ekipleri Pazar yeri için direk dikimi çalışmalarında bulunduğu görüldü. Başkan Şengelir son olarak Pazartesi pazarının da Salı, Perşembe ve Cuma pazarları gibi kapalı Pazar yerine taşınacağını belirterek. “Pazartesi pazarının kapalı pazar yeri olarak yapılacağı yer Çobançeşme Mahallesinde Bülent Ecevit Bulvarının üstünde ama şu anda inşaata elverişli değil. Fakat önümüzde ki yıllarda Pazartesi pazarımızda Çorlu’da kurulan diğer semt pazarları gibi kapalı pazar alanına taşınacak” dedi.


Kaynak: Çorlu Gazetesiyazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle

Bu Haberlerde Ilginizi Cekebilir