video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumlary Yemek Tarifleri
      
Trend Arena Reyap Hastanesi
Engelli Dursunali'nin polis olma hayali gerçek oldu
Engelli Dursunali'nin polis olma hayali gerçek oldu
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 12 Mayıs 2017 - 12:39 - Bu haberi 6276 kişi okudu.


Çorlu İlçesi'nde zihinsel engelli 23 yaşındaki Dursunali Öztürk'ün polis olma hayali gerçek oldu.

Emniyet Müdürü üniforması giyen Öztürk, Emniyet Müdürü makamında oturdu, ilçede araç denetimine çıktı.

Çorlu'da ailesi ile birlikte yaşayan ve Çorlu Sakatlar Derneği üyesi olan Dursunali Öztürk, annesi Canan Öztürk'e sürekli polis olmak isteğini dile getirdi. Anne Öztürk de oğlunun bu isteğini Çorlu Sakatlar Derneği Başkanı Canan Yurdseven'e iletti.

AYKUT EFE ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Yurdseven'in konuyu aktardığı Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Aykut Efe, Öztürk'ün hayalini gerçekleştirmek için çalışmalara başladı. Önce Öztürk için özel olarak Emniyet Müdürü üniforması hazırlanıp, kendisine hediye edildi. Ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün makam aracı evine gidip, Dursan Ali Öztürk'ü Emniyet Müdürlüğü'ne getirdi.

Emniyet Müdürü üniformasıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne makam aracı ile gelen Dursunali Öztürk'ü burada Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ile Emniyet Müdürü Aykut Efe karşıladı.

UYGULAMA YAPTI

Buradan makama geçen Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Aykut Efe ile bir süre sohbet etti. Engellilerin asker ve polis olmalarının kendisine büyük mutluluk verdiğini söyleyen Öztürk, "Ben polis olma hayalimi gerçekleştirdim. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Dursunali Öztürk, daha sonra makam aracı ile polis ekiplerinin uygulamasına gitti. Burada araçları kontrol eden Öztürk, yolcular üzerinde kimlik uygulaması yaparak, sürücülerden emniyet kemeri takmalarını istedi. Öztürk, bir günlük polis olma hayalini gerçekleştirdikten sonra yeniden makam aracı ile evine bırakıldı.
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle

Bu Haberlerde Ilginizi Cekebilir