video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumlary Yemek Tarifleri
      
Trend Arena Reyap Hastanesi
Trakya sanayi ve ticaret fuarı açıldı
Trakya sanayi ve ticaret fuarı açıldı
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 03 Mayıs 2017 - 19:14 - Bu haberi 3069 kişi okudu.


Çorlu Belediyesi'nin de paydaşlarından biri olduğu 1. Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı, Çorlu'da bulunan Trakya Fuar Merkezi'nde açıldı. 5 gün açık kalacak olan fuar ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Törenin açılışında konuşan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Gönül,  kısa bir süre önce yaşamını yitiren Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün'ün fuar merkezinin Çorlu'ya kazandırılmasında büyük emekleri olduğunu ifade eti ve fuarın bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

ÜNAL BAYSAN KONUŞTU

Daha sonra kürsüye gelen Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Enis Sülün'ün Çorlu'da hizmetleriyle anılacağını ifade ederek kendisini saygıyla andıklarını dile getirdi. Başkan Baysan "Birlikte yönetmeye hazır mısın?" sloganıyla yola çıktıklarını ifade ederken, "Çorlu'muzu yönetirken kamu kuruluşlarımızla, meslek odalarımızla, üniversitemizle, esnafımızla, sanayicimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla; kısacası şehrin tüm bileşenleri ile birlikte, el ele gönül gönüle hareket ettik.

Şimdi bu tabloyu görmek beni çok gururlandırdı. 80'li yıllara kadar tarım kenti olan, 81 farklı ilimizden 250.000 insanımızın yaşadığı huzur kenti Çorlumuz Türkiye’nin en önemli en dinamik sanayi merkezlerinden biri haline gelmiştir. Çorlu üretim ve satış yapan büyük ölçekli ve marka değeri yüksek konfeksiyon, ev tekstili ve deri konfeksiyonu pazarında söz sahibi birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu noktadan hareketle Çorlu'nun var olan bu avantajlarını da kullanarak şehre ve ekonomisine güç katacak bir çalışma olan “Trakya Genel Sanayi Ticaret Fuarı” Çorlumuzun adını yurt içinde ve yurt dışında duyuracak çok önemli bir kilometre taşı olacaktır. “Trakya Genel Sanayi Ticaret Fuarı” sayesinde ve şehrimizin İstanbul'a yakınlığı ve Trakya'nın kalbinde Avrupa'ya açılan bir kapı niteliğinde oluşu, Çorlumuzun turizm ve ticaret potansiyelini çok daha yukarılara taşıyacağına inanıyorum. 

03-07 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenecek olan “Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı”nın şehrimizin tanıtım ve gelişimine ivme kazandıracağı, aynı zamanda Çorlu'nun tüm ticari unsurları için pozitif bir ekonomik etki yaratacağı inancıyla emek harcayan herkese teşekkür ediyorum
" dedi.

ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK

Başkan Baysan'ın ardından Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan'da birer konuşma gerçekleştirerek, 1. Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı'nın Tekirdağ ve bölgesine önemli katkılar sağlayacağının altını çizdiler. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından 1. Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı'nın açılış kurdelesi kesildi ve ardından fuara katılan firma ve kurumlar tarafından açılan stantlar ziyaret edildi. 3-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında açık kalacak olan 1. Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.


yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle

Bu Haberlerde Ilginizi Cekebilir