video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumlary Yemek Tarifleri
      
Trend Arena Reyap Hastanesi
Yüzüğü satın alıp tekrar okula bağışladı
Yüzüğü satın alıp tekrar okula bağışladı
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 14 Mart 2017 - 18:34 - Bu haberi 6764 kişi okudu.


Çorlu İlçesi'nde ev kadını 33 yaşındaki Zeynep Yeşildal'ın, 15 Temmuz Şehitler İlkokulu yapılması için düzenlenen kampanyaya destek için Kaymakam Levent Kılıç'a parmağından çıkarıp verdiği yüzüğü işadamı İsmet Şimşek, 15 bin liraya satın aldı.

Şimşek, "Bu anlamlı yüzüğü, açılacak okulun bir köşesinde sergilenmesini istediğim için tekrar kaymakamlığımıza bağışladım" dedi.

YÜZÜĞÜNÜ OKULA BAĞIŞLAMIŞTI

Çorlu Kaymakamlığı ve sivil toplum örgütleri ilçede 24 derslikli 15 Temmuz Şehitler Okulu yapılması için kampanya başlattı. Vatandaşların ve iş adamlarının destek verdiği kampanyaya ilgi yoğun oldu. Ev kadını Zeynep Yeşildal, gittiği Kaymakamlıkta parmağındaki yüzüğü çıkarıp okula bağışlamak istediğini söyleyerek, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç'a teslim etti. Yeşildal, "Bu yüzüğü şehitler okulu için bağışlamak istiyorum. Eşim bağış yaptı. Ancak o bağış onun bağışı. Ben bana ait olan bu yüzüğü vermek istiyorum" dedi.

YÜZÜĞÜ SATIN ALIP TEKRAR OKULA BAĞIŞLADI
Ev kadını Yeşildal'ın parmağındaki yüzüğü bağışladığını gazetelerden okuyan Kapaklı İlçesi'nde yaşayan işadamı İsmet Şimşek, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç'ı ziyaret etti. Şimşek, Zeynep Yeşildal'ın bağışladığı yüzüğü 15 bin TL'ye satın alarak yeniden okula bağışladı. Şimşek, Yeşildal'ın hareketinin çok örnek ve duygulandıran bir hareket olduğunu belirterek, "Bu olayın haberini okuduğumda çok duygulandım. Gerçekten de bu hanımefendiyi bu örnek davranışından dolayı kutluyorum. Daha sonra bu yüzüğü 15 bin TL. vererek aldım. Ben bu yüzüğü, hikayesi ile açılacak olan okulun bir köşesinde sergilenmesini istediğimi için tekrar kaymakamlığımıza bağışladım. Çok mutluyum bunu anlatamam. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ve bu projede emeği geçenleri kutluyorum. Tüm hayırseverlerin de böyle bir projeye destek vermeye davet ediyorum" dedi.

'MUTLU OLDUM'

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, böyle bir yardımda bulunan işadamı İsmet Şimşek'e çok teşekkür ettiğini belirterek, "Okul projemiz başladığı günden beri hakikaten büyük destekler alıyoruz. Vatandaşlarımızdan, işadamlarımızdan, esnafımızdan bu da bizi çok mutlu ediyor. Bir hanım efendinin yüzüğünü getirip bırakması ve ardından İsmet beyin 15 bin TL. verip tekrar bu yüzüğü okulda sergilemek için bağışlaması son derece çok mutlu etti. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle

Bu Haberlerde Ilginizi Cekebilir